Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Żukowska: Musimy bronić polskiej demokracji

„Konstytucja to jest matka wszystkich ustaw w Polsce, to jest ustawa przyjęta przez suwerena w drodze referendum ogólnokrajowego. Dziś usłyszeliśmy z ust przedstawicieli PiS, że Prawo i Sprawiedliwość zmienia ustrój w Polsce. W związku z tym pytam się: czy mamy już nową Konstytucję, czy obecna już nie obowiązuje? Nie da się zmienić w sposób legalny ustroju państwa Polskiego, nie zmieniając ustawy zasadniczej. Mamy do czynienia z autozamachem stanu, to jest zabranie obywatelom najważniejszej rzeczy – demokracji.

Jesteśmy tu w związku z apelem organizacji pozapolitycznych, społecznych, a także zwykłych obywateli, właśnie po to, aby polskiej demokracji bronić. Bronić niezawisłości sądownictwa, ponieważ kiedy nie ma wolnych sądów, nie ma wolności.

Mój wielki apel do członków, sympatyków SLD, do wszystkich Polek i Polaków – bądźcie dziś o 21.00 pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie.

SLD zawsze był partią propaństwową, zachęcamy do legalnych form protestu, ale dziś jesteśmy w takiej sytuacji, iż protest musi być stanowczy. Musimy wyjść na ulice, musimy pokazać nasz sprzeciw. Dlatego ważna jest państwa liczna obecność. Bądźmy dziś wszyscy wspólnie niezależnie od barw politycznych.

Dziś jest czas, aby opanować zamach stanu i obronić polską demokrację potem przyjdzie czas na spór jakie zmiany należy wprowadzić w systemie sądownictwa. Zmiany powinny być wprowadzane legalnie, zgodnie z Konstytucją RP.”

Pełna treść oświadczenia Anny-Marii Żukowskiej, rzeczniczki prasowej SLD wygłoszone podczas konferencji prasowej koalicji prodemokratycznej 18.07.2017.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
© 2018 SLD. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem